Oferty Pracy Łódź (wyróżnione)

w firmie: , Wybierz

Oferty Pracy Łódź (najnowsze)

w firmie: , Wybierz
w firmie: , Wybierz
w firmie: , Wybierz
w firmie: , Wybierz
w firmie: , Wybierz
w firmie: , Wybierz
w firmie: , Wybierz
w firmie: , Wybierz
w firmie: , Wybierz
w firmie: , Wybierz

PracaŁódź.pl

Witamy w serwisie ogłoszeniowym Pracalodz.pl zawierającym zawsze świeże i aktualne oferty pracy z miasta łodzi i jego okolic. Jesteś osobą aktywnie poszukującą pracy? To jest miejsce właśnie dla Ciebie! Znajdziesz tutaj setki stałych i czasowych miejsc pracy z których będziesz mógł wybrać coś dla siebie. W naszej bazie, w jednym miejscu, znajduje się ogromna ilość ogłoszeń z przedsiębiorstw i wielu różnych firm rekrutacyjnych, co znacząco ułatwia poszukiwania pracy. W łatwej i prostej w obsłudze wyszukiwarce możesz wprowadzać nazwę kategorii pracy i słowa kluczowe, aby znaleźć interesującą pracę dla siebie. Szukasz kogoś do wypełnienia wolnego wakatu? To dlaczego nie zrobić tego tutaj za darmo. Osobom poszukującym pracowników oferujemy bezpłatne dodanie swojej oferty pracy. Można to zrobić w prosty i szybki sposób klikając na "Zamieść Ogłoszenie" w górnym prawym rogu strony. W czasach dzisiejszej ciężkiej koniunktury gospodarczej, kiedy znalezienie pracy stało się marzeniem dla wielu ludzi, nasz serwis ogłoszeniowy stara się przybliżać te marzenia. Staramy się reagować na każde ożywienie gospodarcze w województwie łódzkim i pilnujemy aby trafiały do nas najciekawsze i najbardziej pożądane oferty pracy z tego rejonu. Najbardziej rozwiniętymi gałęziami w naszym rejonie są: przemysł włókienniczy i odzieżowy, energetyczny, węglowy, chemiczny, spożywczy, maszynowy elektrotechniczny i materiałów budowlanych. Region łódzki produkuje aż 70 proc. krajowej produkcji wyrobów włókienniczych. Dzięki bogatym zasobom węgla brunatnego dobrze rozwinął się w regionie przemysł wydobywczy i energetyczny. Województwem łódzkim interesują się również inwestorzy zagraniczni. Do największych inwestorów zagranicznych w województwie zaliczyć można: Saint-Gobain, Philips, ABB, LG Group, Indesit, Bosh - Siemens, Gilette, Danone. Wiele firm lokalizuje to swoje centra logistyczne. Jednak nie tylko w tych obszarach można znaleźć zatrudnienie. W ostatnim czasie najwyższy wzrost zatrudnienia zanotowano przy obsłudze nieruchomości i firm (o 18,6 proc.), budownictwie (o 12,5 proc.) oraz hotele i restauracje (o 11,2 procent). W dzisiejszych czasach ludzie są bardzo zmotywowani do znalezienia pracy, inwestują w siebie, poszukują nowych metod zdobywania pracy. I Ty daj sobie szansę, nie pozwól się wyprzedzić innym. Skorzystaj z naszej internetowej bazy ogłoszeń a znacząco ułatwisz sobie możliwość znalezienia pracy.

Najczęściej szukane:

praca w Łodzi, aktualne oferty pracy dla studentów Łódź, pośrednictwo i leasing pracowniczy, dobrze płatne wakaty w łódzkich firmach, darmowe ogloszenia, poszukiwanie pracy w internecie, urząd pracy, jak napisać życiorys i listy motywacyjny

Praca oczami absolwenta

W mojej opinii, obecna sytuacja na rynku pracy nie jest korzystna dla absolwentów studiów humanistycznych. Pierwsza podjęta praca często ma miejsce jeszcze w czasie toku studiów. Wówczas młode osoby interesuje praca, która da im satysfakcjonujące wynagrodzenie. Traktując wykonywane zlecenie jako „praca tymczasowa”. W efekcie podjęta praca nie jest związana z kierunkiem studiów. Praca taka może spełniać oczekiwania pod względem finansowym, ale nie pozwala na zdobycie doświadczenia w dziedzinie, w której student się kształci. Gdy student kończy edukację posiada jedynie wiedzę teoretyczną. Z chwilą zakończenia edukacji, przeglądając oferty z katalogu „praca” dostrzega, że każdy pracodawca wymaga kilkuletniego doświadczenia. W rezultacie, zdobyta praca albo nie jest związana z kierunkiem studiów, albo nie satysfakcjonuje absolwenta. Najlepiej, gdy pierwsza praca podjęta przez studenta wiąże się z kierunkiem jego studiów. W mojej opinii ważne jest również, aby podjęta praca dawała możliwości rozwoju. Dobrym sposobem na zdobywanie doświadczenia, jest praca w formie praktyk studenckich. Taka praca może być wykonywana odpłatnie lub nie, w zależności od woli pracodawcy. Ale zdobyta w ten sposób praca daje cenne doświadczenie. Gdy wykonywana praca jest zbliżona z kierunkiem kształcenia, wówczas mamy możliwość nabycia praktycznych umiejętności z dziedzin, których uczymy się na wykładach. W związku z powyższym, moim zdaniem praca, którą podejmujemy w czasie studiów powinna być przemyślanym wyborem. Dlaczego pierwsza praca ma polegać na wykonywaniu przysłowiowej „czarnej” roboty? Warto zastanowić się w jaki sposób połączyć takie frazy, jak: praca, zarobek i satysfakcja na początku kariery zawodowej?

Praca w Polsce

Praca – do niej jesteśmy stworzeni i odpowiednio predysponowani. Od zarania dziejów człowiek pracuje, zapewnia sobie byt, świadomość społecznej użyteczności oraz przekonanie o wadze własnej osoby – takie wartości niesie za sobą praca. Nie dziwi zatem fakt ogromnego problemu, jakim jest bezrobocie. Rzesze bezużytecznych, w myśl rozumienia ekonomicznego i gospodarczego, osób – problem nie tylko polityczny, ale przede wszystkim indywidualny. Praca to szacunek, z pracą związane jest przede wszystkim zapewnienie sobie i najbliższym odpowiedniego standardu życia. Nie dziwi fakt, że jej pozbawienie może być tragiczne w skutkach. Odpowiedzmy sobie zatem na pytanie, czy praca musi być dla nas codzienną katorgą, a jeśli jest, to dlaczego? Zgodnie z powszechnym przekonaniem „praca ubogaca” – dosłownie i w przenośni. Jednak w jakim stopniu ubogaci nas praca za minimalne wynagrodzenie? Wszystko zależne jest oczywiście od sytuacji materialnej, perspektyw na znalezienie lepiej płatnego zajęcia oraz prywatnych ambicji. Zatrważający jest poziom współczesnego rynku pracy. Nie należy jednak popadać w rezygnację. Praca być może nie leży na ulicy, do czego starają się nas przekonać choćby właściciele ośrodków szkoleniowych. Dobra praca wymaga wysiłku włożonego nie tylko w edukację, ale przede wszystkim w poszukiwania. Wiele przykładów pokazuje, że absolwenci studiów wyższych wcale nie muszą wyjeżdżać za granicę, aby tam znaleźć pracę na zmywaku za, co najwyżej, 1000 funtów i po dwóch latach zapomnieć o posiadaniu jakiegokolwiek dyplomu. Praca w Polsce to nie utopia. Można znaleźć zajęcie dla siebie. Jedyne, w co powinniśmy się uzbroić, to cierpliwość oraz odwaga walki o odpowiednie warunki finansowe.

Jak napisać dobry list motywacyjny?

Na konto mailowe pracodawcy wpływają bowiem setki CV, które niekiedy nie zostają nawet w całości przejrzane (jest ich po prostu zbyt wiele). Jak zatem sprawić by pracodawca zechciał zapoznać się z naszą kandydaturą? Najprościej napisać list motywacyjny – dodatek do życiorysu, który już samym faktem istnienia może zainteresować firmę. Jego napisanie oznacza bowiem włożenie pewnego wysiłku w proces aplikacyjny, co podnosi wartość naszej kandydatury. W przeciwieństwie do CV, list motywacyjny daje pewną swobodę wyrażenia myśli i podkreślenia swojej indywidualności. Mimo wszystko, należy go jednak pisać z zachowaniem podstawowych zasad, spośród których najważniejsze to:
- list motywacyjny powinien być krótki i rzeczowy,
- powinien przekonać czytającego o zaletach kandydata,
- jest to pismo przedstawiające kandydata jako osobę umiejącą poprawnie napisać pismo urzędowe
- na samej górze kartki powinien być umieszczony adres kandydata, a równolegle do niego aktualna data
- zasadnicza część listu motywacyjnego powinna składać się z trzech elementów: wstępu, części głównej i zakończenia,
- wstęp powinien przedstawiać zainteresowanie kandydata danym stanowiskiem pracy w firmie i przyciągnąć uwagę czytającego,
- część główna powinna zawierać informacje o kandydacie w odniesieniu do oferty pracy, o którą się on ubiega,
- zakończenie: list motywacyjny należy zakończyć następującą formą grzecznościową - „ z poważaniem…”, a poniżej własnoręczny podpis.
Odpowiadając na ogłoszenie prasowe zawsze należy powoływać się na liście motywacyjnym na zamieszczone ogłoszenie i przedstawiać swoje kwalifikacje zgodnie z wymaganiami podanymi w anonsie. W niektórych ogłoszeniach jest prośba o podanie ostatnich poborów lub informacji jakich zarobków oczekujemy. Pamiętajmy jednak, aby nigdy nie podawać tych informacji.

Szukanie pracy

Szukanie pracy w dzisiejszym świecie może być bardo łatwe, a zarazem bardzo trudne. Coraz więcej osób szuka zatrudnienia przez internet. Najczęściej zaczyna się od znalezienia strony z ofertami pracy. Takich serwisów jest dość dużo w polskim internecie. Po wejściu na taką stronę możemy skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki. Często wybieramy jaka kategoria nasz interesuje np. praca fizyczna, praca zdalna. Oczywiście musimy też wpisać z jakiego miasta bądź regionu chcemy przejrzeć oferty. Niestety często bywa tak, że ogłoszenie jest nieaktualne. Często osoby szukające pracy w ten sposób idą na ilość a nie na jakość. Wysyłają dziesiątki a może setki CV. Z pewnością nie ma sensu wysyłać CV do firm, w których na pewno nie będziemy chcieli pracować, albo nie spełniamy nawet w najmniejszym stopniu podstawowych wymagań. Pracodawcy też często korzystają z takiej formy poszukiwania pracowników. W ten sposób w łatwy sposób mogą dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Aczkolwiek w wielu ogłoszeniach z pracą jest napisane, że CV i list motywacyjny można przynieś osobiście do siedziby firmy. Dla poszukujących pracy jest to również oszczędność czasu. I oczywiście o ileż przyjemniej jest spokojnie czytać oferty pracy w zaciszu domowym z herbatką w ręku. Musimy pamiętać, że oprócz nas tą ofertę przeczyta setki a może tysiące innych osób. Konkurencja jest duża. Dużo łatwiej gdy szukamy pracy jako specjalista i mamy doświadczenie oraz stosowne kwalifikacje. Można zauważyć, że pracy dla takich osób jest sporo. A pracodawcy często muszą wystawiać takie ofert jeszcze raz, ponieważ nikogo chętnego i spełniającego warunki nie znaleźli. Jeżeli szukamy pracy zdalnej mamy dostęp do naprawdę wielu ofert z całej Polski. Jednak większość takich ofert pracy jest próbą oszustwa. Naciągacze próbują wyłudzić pieniądze albo informacje. Często zależy im wyłącznie na naszym adresie mailowym. Trzeba unikać piramid finansowych i wysyłania smsów na płatne numery. Mimo zagrożeń szukanie pracy przez internet to dzisiaj podstawa. Życzę wszystkim szybkiego znalezienia pracy.

Jak być dobrym pracownikiem?

Gdy ubiegamy się o pracę staramy się zrobić wszystko, aby wywrzeć jak najlepsze wrażenie i otrzymać daną posadę. Z uwagą tworzymy CV, piszemy oddzielny list motywacyjny i staramy się jak najwięcej dowiedzieć o danej firmie, aby zwiększyć swoje szanse podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Gdy uda nam się uzyskać posadę na początku jesteśmy bardzo zadowoleni i przepełnia nas ciekawość, co do tego, jak będzie nam się pracować w danym miejscu. Zadowolenie z pracy zależy od powierzonych obowiązków, wysokości płacy, ale także i od kontaktów ze współpracownikami i przełożonymi. Zwykle w pierwszych tygodniach w nowej pracy każdy pracownik bardzo się stara, dopytuje o wszystko, uczy się od starszych i stara się nie stwarzać żadnych problemów. Wiele osób jednak bardzo szybko traci zapał i entuzjazm do pracy. Zdecydowanie największa grupa pracowników to osoby przeciętne, które robią tylko tyle, co muszą i starają się nie wychylać, aby nikomu się nie narazić. Osoby takie zwykle miesiącami czy latami tkwią w tym samym miejscu i zastanawiają się, dlaczego inni awansują a oni nie. Aby być dobrym i docenianym pracownikiem trzeba jednak dawać z siebie bardzo dużo. Liczą się przede wszystkim kompetencje. Każdy pracownik powinien doskonale wiedzieć, na czym polega jego praca i stale zgłębiać swój obszar. Niedopuszczalne jest, aby ktoś kto pracuje wiele lat na danym stanowisku nie potrafił odpowiedzieć na podstawowe pytanie, jeśli zada je na przykład klient. Dobry pracownik to osoba dokłada, solidna, która zawsze dotrzymuje terminów. Niestety w Polsce bardzo powszechne jest zjawisko, kiedy to praca jest odkładana na ostatni moment. O postrzeganiu danego pracownika decyduje także to czy potrafi on współpracować w zespole oraz jak radzi sobie w kontaktach z osobami z zewnątrz firmy. W miarę upływu czasu każda praca staje się rutynowa, następuje znużenie. Dobry pracownik jednak nie popada w marazm tylko sam szuka nowych dobrych rozwiązań, ciekawych produktów i przedstawia swoje produkty szefostwu. Inicjatywa i kreatywność są dobrze widziane w każdej firmie.