kandydatów

Etat Lekarz w hospicjum domowym i stacjonarnym

Firma: Fundacja GAJUSZ miejsce pracy: Łódź

Ogłoszenie numer: 4996340, z dnia 2021-06-23

Dlaczego poszukujemy lekarzy? Bo nasze dzieci potrzebują opieki – fachowej, zaangażowanej i miłej. Część z nich mieszka w hospicjum stacjonarnym (nazywamy je Pałacem). Pozostali chorują w swoich domach. Dzięki hospicjum domowemu mogą spędzać czas z rodziną, we własnym pokoju, zamiast w szpitalu. Lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci i psycholodzy Fundacji Gajusz regularnie ich odwiedzają. Razem z rodzicami staramy się stworzyć im jak najlepszy, bezpieczny, czasem trochę bajkowy świat.

Jest nas jednak wciąż za mało, aby sprostać temu wyzwaniu. Pewnie wyobrażasz sobie, że hospicjum to smutne miejsce. Ludzie widzą zło świata, gdy patrzą na nieuleczalnie chore dzieci. Myślą o braku perspektyw, o końcu dla osób, które dopiero życie zaczęły. I boją się. Boją się swoich emocji z tym związanych, boją się, że nie sprostają. Ludzie myślą, że w hospicjum jest strasznie, że nasi Podopieczni są trudni w kontakcie i nie umieją współpracować z lekarzami. Boją się, że zmierzą się z emocjami, które będą nie do przejścia. Boją się silnego przywiązania do dzieci, które w bliższej lub dalszej perspektywie odejdą. Dlatego lekarze częściej wybierają szpital czy pracę w poradni niż nas.

Tymczasem to właśnie u nas najczęściej zdarzają się CUDA. Choćby ostatnio, gdy Oskarek po udanej operacji pojechał do domu, a szczęśliwi rodzice dziękowali pracownikom za troskę i wiarę, że będzie dobrze.
Tymczasem to właśnie u nas najbardziej widać, jak bardzo leczenie i rehabilitacja mogą wpłynąć na poprawę stanu zdrowia.

Tymczasem to u nas najważniejsze jest holistyczne patrzenie na dziecko – bo nawet drobne, malutkie działania wpływają na jego samopoczucie.

Tymczasem to u nas dbamy nie tylko o małych pacjentów, ale też o piękne otoczenie. Wdzięczność Rodziców za pomoc i wsparcie jest naszym motorem do działania.

Zachęcam Cię – dołącz do nas. Bądź Lekarzem dla naszych dzieci. Działaj z nami i miej wpływ największy, jaki tylko możesz mieć – na życie tych, którym inni nie dawali nadziei.

Tisa Żawrocka-Kwiatkowska
Prezes Fundacji Gajusz

Lekarz w hospicjum domowym i stacjonarnym

Miejsce pracy: łódzkie / Łódź

Opis stanowiska

MISJA I ZAWÓD

Lekarz w hospicjum domowym i stacjonarnym:

  • planuje i realizuje opiekę lekarską nad dziećmi;
  • systematycznie i okresowo kontroluje zdrowie małych pacjentów;
  • merytorycznie wspiera rodziny w opiece nad dziećmi przewlekle chorymi;
  • współpracuje z wielospecjalistycznym zespołem hospicjum w celu zapewnienia najlepszej opieki.

Lekarze w Fundacji Gajusz mogą pracować na pełen etat lub potraktować tę współpracę jako dodatkową. Wizyty umawiają samodzielnie, korzystając z miesięcznego grafiku ustalonego wcześniej z dyrektorem hospicjum. Pracując na część etatu, opiekują się 2-3 Rodzinami w swoim regionie.

Głównym zadaniem lekarza jest dbałość o zapewnienie najwyższych standardów oraz pomoc medyczna. Na co dzień Rodzice współpracują z pielęgniarkami. Lekarz odbywa 2 obowiązkowe wizyty w miesiącu, dodatkowo wspiera Rodzinę w nagłych sytuacjach. Grafik dyżurów ustalany jest wspólnie z dyrektorem hospicjum. Staramy się, aby był on dogodny dla Pracownika i jednocześnie zapewniał dobrostan Podopiecznym. Po wizycie lekarz uzupełnia dokumentację medyczną. Raz w miesiącu, w poniedziałki, Zespół spotka się w fundacji, aby podsumować działania, wymienić się doświadczeniami, określić plan działań na kolejne tygodnie/miesiące.

Wymagania

Kogo szukamy?

Poszukujemy lekarzy z chęcią do pracy niosącej ulgę w cierpieniu, z otwartym sercem i umysłem. Priorytetem jest dla nas posiadanie serdecznego stosunku do małych pacjentów oraz szeroka wiedza medyczna. Ważny jest życzliwy stosunek do ludzi, zaangażowanie we wspieranie dzieci i rozumienie problemów Rodziny.

Prawo do wykonywania zawodu lekarza.

Oferujemy

  • Wynagrodzenie stałe: poziom ściśle związany z zadeklarowana liczbą godzin pracy/liczbą dzieci pod opieką/liczbą zrealizowanych planowo wizyt w miesiącu.
  • Wynagrodzenie za dyżury (stawka za gotowość) i wizyty interwencyjne (stawka za godzinę interwencji).
  • Możliwość korzystania z samochodu służbowego lub zwrot kosztów za dojazdy do pacjentów prywatnym samochodem.
  • Elastyczne godziny pracy – możliwość dostosowania do dotychczasowej aktywności zawodowej.
  • Współpraca z pielęgniarkami i rehabilitantami.
  • Wsparcie psychoterapeutyczne i psychologiczne, w razie potrzeby superwizja.
  • Benefity typu: karta sportowa ze zniżką, współfinansowanie szkoleń.