kandydatów

Etat Specjalista ds. MSSF i konsolidacji

Firma: Ground Frost Sp. z o.o. miejsce pracy: Łódź

GROUND FROST to firma specjalizująca się w modelowaniu finansowym i analizie danych. Pracujemy dla firm polskich i zagranicznych, w tym dla szeregu renomowanych instytucji finansowych i spółek giełdowych. Świadczymy profesjonalne usługi w zakresie wycen przedsiębiorstw, instrumentów finansowych oraz wartości niematerialnych. Doradzamy w transakcjach przejęć i połączeń jednostek, uczestniczymy w sporach sądowych dotyczących tego typu transakcji, a także wspomagamy spółki giełdowe w raportowaniu zgodnym z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej.

Nasi pracownicy to niewielki, dobrze zgrany zespół na wysokim poziomie merytorycznym. Nasza praca to praca z liczbami, danymi finansowymi i operacyjnymi naszych klientów.

Jeżeli rozumiesz liczby i to, co potrafią powiedzieć, a także potrafisz dopasowywać narzędzia matematyczne do prowadzonych analiz - zapraszamy do nas!

Specjalista ds. MSSF i konsolidacji
Miejsce pracy: Łódź
Zadania, jakie dla Ciebie mamy:
  • Przygotowywanie opinii w zakresie stosowania Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej dla klientów.
  • Analizowanie transakcji pod kątem ich prawidłowego ujęcia w księgach rachunkowych.
  • Przygotowywanie oraz weryfikacja testów na utratę wartości zgodnie z MSR 36.
  • Przygotowywanie oraz opiniowanie polityk rachunkowości zgodnych z MSSF.
  • Doradztwo dla klientów przy sporządzaniu skonsolidowanych sprawozdań finansowych.
  • Klasyfikacja instrumentów finansowych, przeprowadzanie testów SPPI i 10%.
  • Uczestniczenie w procesach alokacji ceny nabycia w transakcjach połączeń jednostek.
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych skonsolidowanych oraz jednostkowego sprawozdania finansowego według MSSF.
  • Weryfikacja i analiza danych finansowych na potrzeby sporządzania skonsolidowanego sprawozdania finansowego wg MSSF.
Dołącz do nas, jeśli posiadasz:
  • Wykształcenie wyższe (ekonomia, finanse, rachunkowość).
  • Praktyczną znajomość procesu konsolidacji oraz przeprowadzania korekt konsolidacyjnych.
  • Znajomość ustawy o rachunkowości oraz MSR/MSSF popartą co najmniej 3 letnim doświadczeniem.
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację na tematy merytoryczne oraz pisanie raportów.
  • Umiejętność posługiwania się arkuszami kalkulacyjnymi oraz pakietem Office.
  • Takie cechy jak: dokładność, samodzielność, obowiązkowość, systematyczność i komunikatywność.
Oferujemy:
  • Pracę w młodym, zmotywowanym i wzajemnie wspierającym się środowisku.
  • Brak nudy – realizację projektów z różnych branż i różnych typów.
  • Realizację projektów dla największych polskich przedsiębiorstw i banków.
  • Elastyczny czas pracy.
  • Szeroko zakrojony pakiet szkoleń.
  • Konkurencyjne wynagrodzenie.
  • Dofinansowanie benefitów (pakiet medyczny, ubezpieczenie na życie, pakiet sportowy).