kandydatów

Etat Ekspert / Ekspertka ds. wdrażania zmian

Firma: mBank S.A. miejsce pracy: Łódź

Od nas dostaniesz:
  • Kartę sportową
  • Dostęp do wewnętrznego rynku pracy
  • Elastyczny czas pracy
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Dostęp do kursów LinkedIn Learning
  • Atrakcyjne lokalizacje miejsca pracy
Zobacz, jak się u nas pracuje!

Ekspert(-ka) ds. wdrażania zmian

miejsce pracy: Łódź, Nr ref.: BŻU/02/2022

Do zespołu Departamentu Przeciwdziałania Przestępczości Finansowej poszukujemy Eksperta(ki) ds. wdrażania zmian. Jesteśmy zespołem pełnym pasji, zaangażowania, odpowiednio ważymy ryzyko obszaru, w obrębie którego działamy na co dzień. Chętni do wymiany doświadczeń, spragnieni nowych wyzwań, odważni w postępowaniu naprzód w niezwykle zmiennym środowisku regulacyjnym.

Główne zadania:

  • Współpraca z innymi jednostkami mBanku w zakresie zapewnienia zgodności działania jednostek organizacyjnych z przepisami prawa krajowego, UE, USA (OFAC) w zakresie przestrzegania sankcji i embarg,
  • Uczestnictwo w projektach wdrażania zmian w obszarze przestrzegania sankcji i embarg,
  • Uczestnictwo we wdrażaniu standardu grupy Commerzbank w obszarze przestrzegania sankcji i embarg,
  • Weryfikacja zgodności działania mBanku oraz grupy mBanku z wymogami grupy Commerzbank w obszarze przestrzegania sankcji i embarg,
  • Weryfikacja alertów generowanych w systemie monitorowania transakcji pod kątem przestrzegania sankcji i embarg,
  • Parametryzacja reguł zasilających system monitorowania transakcji pod kątem przestrzegania sankcji i embarg,
  • Udział w procesie legislacyjnym projektów regulacji wewnętrznych, opiniowanie regulacji wewnętrznych oraz regulacji spółek grupy Commerzbank w części dotyczącej sankcji i embarg.

  • Posiadasz wykształcenie: wyższe, kierunkowe: bankowość | finanse | ekonomia |prawo lub pokrewne
  • Masz doświadczenie zawodowe: około 5-letnie doświadczenie w obszarze sankcji lub pokrewnym
  • Jesteś zaznajomiony/a z przepisami prawa w zakresie sankcji, embarg i prawa bankowego,
  • Masz znajomość standardów rynkowych w zakresie sankcji, analiza alertów sankcyjnych, znajomość produktów bankowych
  • Masz bardzo dobra znajomość MS Office, w szczególności Excel
  • W stopniu B2 władasz językiem angielskim (lub w wyższym pozwalającym na swobodną komunikację i przygotowanie dokumentów)
  • Dobrze odnajdujesz się w pracy pod presją czasu,
  • Posiadasz umiejętność prowadzenia kilku tematów równolegle oraz priorytetyzowanie zadań,
  • Jesteś otwarty/a na zmiany
  • Masz dobrą umiejętność komunikacji, formułowania wniosków, wysoko rozwinięte umiejętności analityczne

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • Możliwość pracy w modelu hybrydowym (2 dni w biurze 3 dni zdalnie)
  • Wsparcie w opracowaniu indywidualnych planów rozwojowych i odkrywaniu mocnych stron wykorzystując podejście Instytutu Gallupa,
  • Bogaty pakiet socjalny (w tym opiekę medyczną i LuxMed, dofinansowanie wypoczynku, świąt, ZFŚS, preferencyjne warunki ubezpieczenia na życie)
  • Możliwość udziału w programach rozwojowych, bezpłatny dostęp do Legimi, Learning, platformy językowej.