kandydatów

Etat Specjalista ds. ryzyka rynkowego

Firma: Bank Pocztowy S.A. miejsce pracy: Łódź

Specjalista ds. ryzyka rynkowego
Miejsce pracy: Łódź
Twój zakres obowiązków
  • przygotowywanie analiz i raportów w zakresie ryzyka rynkowego
  • opracowywanie raportów informacji zarządczej
  • wdrażanie modeli ryzyka rynkowego
  • sporządzanie wycen i parametryzacja modeli wyceny instrumentów finansowych
  • tworzenie narzędzi optymalizujących proces raportowania
  • monitorowanie i analizowanie zmian prawnych w obszarze ryzyka rynkowego
Nasze wymagania
  • co najmniej roczne doświadczenie w obszarze zarządzania ryzykiem rynkowym
  • wykształcenie wyższe lub student V roku (kierunki: ekonomia, finanse i bankowość, matematyka, statystyka, ekonometria)
  • dobra znajomości Pakietu MS Office (MS Excel, MS Access, MS Word oraz MS PowerPoint)
  • znajomość zagadnień związanych z analizą baz danych w tym języka SQL
  • znajomość Visual Basic lub innego języka programistycznego
  • znajomość instrumentów finansowych oraz metod ich wyceny
Mile widziane
  • znajomość systemów Kondor+ lub SAS
To oferujemy
  • pracę w instytucji finansowej z przyjaznym środowiskiem pracy
  • stabilne warunki zatrudnienia w ramach umowy o pracę
  • równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym
  • pracę hybrydową w jednym z naszych biur (Bydgoszcz, Łódź, Warszawa) lub w pełni zdalną
  • bogaty pakiet benefitów

Bank Pocztowy świadczy bezpieczne i proste usługi finansowe w placówkach własnej sieci, a także w Urzędach Pocztowych na terenie całego kraju. Specjalizujemy się w najprostszych produktach bankowych oferowanych w polskich złotych dla Klientów detalicznych, a także Klientów instytucjonalnych. Prowadzimy również działalność w segmencie rozliczeniowym i skarbowym.

Kluczowa jest dla nas atmosfera pracy, sprzyjająca rozwijaniu nowych inicjatyw i poszerzaniu wiedzy. Jesteśmy nastawieni na osiągnięcie celów biznesowych, które są dla nas najważniejsze. Wierzymy, że dobry zespół zrealizuje nawet najbardziej wymagające projekty. Możesz się o tym przekonać, gdy dołączysz do naszej firmy.