kandydatów

Etat Inspektor

Firma: Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi miejsce pracy: Łódź

Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Inspektor
Miejsce pracy: Łódź
Ogłoszenie o naborze Nr 117864

Warunki pracy

Kontakty zewnętrzne:

kilka razy w tygodniu: jednostki samorządu terytorialnego

kilka razy w miesiącu: ministerstwo właściwe ds. transportu

Inne: permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach

Inne: długotrwała praca przy komputerze, wymuszona pozycja ciała, praca w godzinach nadliczbowych; istnieją bariery architektoniczne w zakresie poruszania się po budynku - utrudniony dostęp dla osób z niepełnosprawnością, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zakres zadań

  • weryfikacja wniosków o objęcie dopłatą i o dopłatę oraz zawieranie umów z organizatorami przewozów autobusowych
  • przekazywanie i rozliczanie środków w tym wydawanie decyzji w sprawie zwrotu dopłaty
  • prowadzenie analizy zaangażowania środków przewidzianych na dofinansowanie realizacji zadań własnych organizatorów dotyczących zapewnienia funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w województwie w ramach zawartych umów
  • umieszczanie na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi informacji o kwocie środków Funduszu przyznanych dla województwa oraz wskazuje termin na złożenie wniosku o objęcie dopłatą w danym roku budżetowym
  • prowadzenie rejestru wniosków i umów o dopłatę w ramach Funduszu
  • przeprowadzanie kontroli sposobu i terminowości wykonywania zadania, na które została udzielona dopłata, prawidłowości wyliczenia dopłaty oraz zgodności umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego z przepisami ustawy o publicznym transporcie zbiorowym
  • przedstawienie dysponentowi Funduszu sprawozdania z realizacji zadań na które zostało udzielone dofinansowanie w województwie.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość przepisów: ustawa o wojewodzie i administracji rządowej w województwie, oraz ustawy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej
  • umiejętności organizacyjne, zdolność do analitycznego myślenia, dokładność, otwartość.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenia w zakresie ustawy prawo o ruchu drogowym, ustawy o drogach publicznych
  • znajomość jednego z oficjalnych języków UE – biegła w mowie i piśmie
  • znajomość przepisów prawa w zakresie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, ustawy prawo zamówień publicznych, ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych