kandydatów

Etat Główny Księgowy / Główna Księgowa

Firma: Klient portalu Praca.pl miejsce pracy: Łódź

Ogłoszenie numer: 5556303, z dnia 2021-09-08

Klient portalu Praca.pl

 SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA W ŁODZI

poszukuje osoby do pracy na stanowisko

Główny Księgowy / Główna Księgowa

Miejsce pracy: łódzkie / Łódź

Opis stanowiska

  • sporządzanie planów rzeczowo finansowych z uwzględnieniem wpływów i wydatków na poszczególnych nieruchomościach
  • sporządzanie analiz ekonomicznych
  • sporządzanie miesięcznych i okresowych sprawozdań oraz deklaracji podatkowych i innych zgodnie z wymogami ustawy o rachunkowości
  • rozliczenie kosztów i przychodów lokali mieszkalnych i użytkowych
  • sporządzanie sprawozdawczości dla potrzeb GUS
  • koordynacja oraz rozliczanie kosztów i przychodów z tytułu zimnej i ciepłej wody, energii cieplnej na cele c.o. i c.w. energii elektrycznej
  • sporządzanie rocznego sprawozdania finansowego
  • instruowanie, koordynacja i nadzór nad prawidłową pracą pracowników Działu Księgowości
  • kontrola ewidencji księgowej
  • organizacja księgowości finansowej w oparciu o obowiązujące przepisy

Wymagania

  • wykształcenie wyższe
  • min. 5 letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym
  • znajomość zagadnień księgowych i przepisów podatkowych (VAT, CIT)
  • obsługa programów księgowych (np. programu Unisoft)
  • umiejętność analitycznego myślenia, dokładność, zaangażowanie i terminowość wykonywania obowiązków
  • samodzielna organizacja pracy, odpowiedzialność, komunikatywność
  • dodatkowym atutem będzie :znajomość prawa spółdzielczego, ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz zasad funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych, wiedza z zakresu księgowości spółdzielni mieszkaniowej

Oferujemy

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

  • atrakcyjne wynagrodzenie

  • możliwość podnoszenia kwalifikacji

  • pracę stacjonarną