Etat Referent/samodzielny referent/specjalista ds. księgowości

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi miejsce pracy: Łódź

Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi
Referent/samodzielny referent/specjalista ds. księgowości
Miejsce pracy: Łódź
Numer: StPr/21/6391
OBOWIĄZKI:
1.Prowadzenie, na podstawie dowodów księgowych, ksiąg rachunkowych, ujmujących zapisy zdarzeń w porządku chronologicznym i systematycznym;2.Prowadzenie kont ksiąg pomocniczych m. in. dla:1)rozrachunków z kontrahentami,2)operacji zakupu i sprzedaży,3)operacji gotówkowych rozliczenie kasy;3.Przekazywanie w terminie do budżetu w należnej wysokości pobranych dochodów należnych jednostce samorządu terytorialnego;4.Prowadzenie ewidencji księgowej za pomocą programu finansowo-księgowego firmy Vulcan Sp. z o.o. wykorzystywanego przez Centrum Usług Wspólnych Oświaty w Łodzi;5.Kompletowanie, dekretacja i księgowanie dowodów księgowych dochodów i wydatków budżetowych oraz pozabudżetowych zgodnie z obowiązującymi zasadami (polityką) rachunkowości;6.Przestrzeganie zgodności sporządzania i obiegu dokumentów z obowiązującą Instrukcją kontroli i obiegu dokumentów finansowo-księgowych;7.Sprawdzanie prawidłowości i kompletności dokumentów niezbędnych do księgowania;8.Bieżące i prawidłowe wprowadzanie danych do systemu finansowo-księgowego, mających wpływ na rzetelne prowadzenie ksiąg rachunkowych;9.Analiza i uzgadnianie wydatków z kosztami;10.Analizowanie kont rozrachunkowych, tj. należności i zobowiązań, zgodności naliczeń i innych obciążeń z wpłatami na poszczególne konta bankowe;11.Uzgadnianie obrotów i sald kont analitycznych i syntetycznych;12.Uzgadnianie obrotów i sald z pomocniczymi księgami;13.Pomoc dyrektorom jednostek obsługiwanych przy sporządzaniu planów dochodów i wydatków oraz kontrola ich realizacji;14.Współpraca z dyrektorami jednostek obsługiwanych w zakresie instruowania i udzielania informacji dotyczącej rozliczania środków;15.Informowanie dyrektorów jednostek obsługiwanych o zagrożeniach w realizacji planu finansowego;16.Przygotowywanie i uzgadnianie danych do sprawozdawczości oraz sporządzanie miesięcznych, kwartalnych i rocznych sprawozdań zgodnie z obowiązującymi przepisami;17.Sporządzanie w sposób terminowy przelewów bankowych i dokonywanie przesyłu środków finansowych za pomocą systemu bankowości elektronicznej, w tym m. in. regulowanie w terminie zobowiązań jednostek obsługiwanych, z tytułu dostaw i usług;18.Sporządzanie informacji, zestawień w zakresie prowadzonej księgowości;19.Wystawianie faktur wewnętrznych i not księgowych;20.Prowadzenie rejestrów dla celów podatku VAT i sporządzanie deklaracji cząstkowej VAT-7C jednostek obsługiwanych;21.Rozliczanie w księgach rachunkowych przeprowadzonych w jednostkach obsługiwanych inwentaryzacji;22.Przestrzeganie dyscypliny budżetowej;23.Bieżące monitorowanie zmian w obowiązujących przepisach w zakresie wykonywanych czynności;24.Przestrzeganie przepisów powszechnie obowiązujących oraz przepisów wewnętrznych określonych w jednostce;25.Prowadzenie korespondencji w zakresie spraw finansowych;26.Wspomaganie Głównego księgowego Centrum w czynnościach i zadaniach realizowanych przez Dział księgowości;27.Informowanie Głównego księgowego Centrum Usług Wspólnych Oświaty w Łodzi o zauważonych nieprawidłowościach w obszarze wykonywanych obowiązków oraz innych czynników mogących negatywnie wpłynąć na działalność jednostek obsługiwanych.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: średnie ogólnokształcące, brak
Uprawnienia: biegła obsługa komputera z obsługą internetu
Uprawnienia: Doświadczenie zawodowe
Uprawnienia: Obsługa komputera, word - excel

Wymagania inne:

Wymagania niezbędne/konieczne:- Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych- Niekaralność za przestępstwo popełnione umyślnie- Nieposzlakowana opinia- Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji> Referent - Posiadanie wykształcenia średniego, wyższego lub innego umożliwiającego pracę na ww. stanowisku i co najmniej 1 roku stażu pracy> Samodzielny referent - Posiadanie wykształcenia średniego, wyższego lub innego umożliwiającego pracę na ww. stanowisku pracy. Preferowane wykształcenie: wyższe ekonomiczne, średnie ekonomiczne. Posiadanie co najmniej 1 rok stażu pracy w służbach finansowo-księgowych w administracji publicznej.> Specjalista - ukończenie ekonomicznych jednolitych studiów magisterskich, ekonomicznych wyższych studiów zawodowych, uzupełniających ekonomicznych studiów podyplomowych i posiadanie co najmniej trzyletniej praktyki w księgowości lub ukończenie średniej, policealnej albo pomaturalnej szkoły zawodowej o kierunku rachunkowość i posiadanie co najmniej sześcioletniej praktyki w księgowości- Biegła umiejętność obsługi komputera (Microsoft Office, programy pocztowe)- Umiejętność obsługi urządzeń biurowych- Umiejętność prowadzenia dokumentacji księgowej- Znajomość przepisów dotyczących rachunkowości budżetowej, sprawozdawczości budżetowej, podatku VAT- Bardzo dobra znajomość obowiązujących przepisów: Ustawy o rachunkowości, Ustawy o finansach publicznych, Ustawy o podatku VAT- Preferowana znajomość aplikacji Finanse firmy Vulcan Sp. z o.o.Wymagania dodatkowe:- Obowiązkowość- Samodzielność w pracy- Sumienność- Systematyczność- Umiejętność pracy w zespole- Profesjonalizm- Dokładność- Operatywność- Umiejętność logicznego myślenia

Miejsce pracy:

Łódź

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 2 800 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi