Etat Pracownik w Dziale Polimerów Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych

Firma: Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych Polskiej Akademii Nauk miejsce pracy: Łódź

Ogłoszenie numer: 6076335, z dnia 2021-11-24

Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych Polskiej Akademii Nauk

Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych w Łodzi należy do sieci instytutów Polskiej Akademii Nauk, utworzonej aby prowadzić badania w wybranych działach nauki. Badania prowadzone w Centrum obejmują problemy z dziedziny chemii organicznej, chemii bioorganicznej oraz chemii i fizyki polimerów ze szczególnym naciskiem na rozwijanie zaawansowanych materiałów, zarówno nisko- jak i wysokocząsteczkowych. Badania te obejmują nowe metody steroselektywnej syntezy złożonych związków organicznych, zawierających heteroatomy takie jak fosfor, siarka i krzem; nowe techniki sterokontrolowanej syntezy modyfikowanych oligonukleotydów i ich zastosowanie w bioinżynierii protein; rozwijanie nowych metod syntezy polimerów i ich zastosowań biomateriałowych, elektronicznych i konstrukcyjnych.

Pracownik w Dziale Polimerów Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych

Miejsce pracy: łódzkie / Łódź

Opis stanowiska

Dział Polimerów CBMiM Polskiej Akademii Nauk w Łodzi poszukuje kandydatów do pracy badawczej dotyczącej syntezy hybrydowych polimerów organiczno-nieorganicznych oraz badania ich właściwości i zastosowań.

Wymagania

  • dyplom doktora lub magistra nauk chemicznych lub nauk pokrewnych w ciągu ostatnich trzech lat
  • udokumentowane zdolności do prowadzenia badań i pracy zespołowej w dziedzinach związanych z chemią materiałów
  • doświadczenie badawcze w syntezie organicznej lub nanotechnologii, w tym w technikach eksperymentalnych i spektroskopowych stosowanych w chemii organicznej
  • znajomość języka angielskiego

Warunki zatrudnienia: Osoba zakwalifikowana w ramach konkursu zostanie zatrudniona w Dziale Polimerów CBMiM PAN w Łodzi na stanowisku specjalisty (doktor) lub chemika (magister). W przypadku otrzymania finansowania Narodowego Centrum Nauki – udział w realizacji projektu dotyczącego wymienionych materiałów.

Typ pracy: Umowa o pracę, pełny etat

Liczba ofert pracy: 1

Kluczowe obowiązki:

  • synteza organiczna i charakterystyka materiałów małocząsteczkowych
  • przygotowanie i charakterystyka polimerów
  • pisanie raportów i publikacji

Dodatkowe informacje: możliwość dalszego kształcenia w Szkole Doktorskiej BioMedChem współtworzonej przez CBMiM PAN.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z dr hab. Anną Kowalewską (e-mail: anko@cbmm.lodz.pl; tel. 42 68-03-350).

Wymagane dokumenty:

  • szczegółowy życiorys kandydata (zawierający krótki opis dorobku zawodowego oraz zwięzłą informację o zainteresowaniach naukowych i dotychczasowych osiągnięciach)
  • list motywacyjny i uzasadnienie kandydatury na stanowisko (wraz z danymi kontaktowymi)
  • kopię dyplomu potwierdzającego uzyskanie stopnia doktora / tytułu magistra
  • streszczenie pracy doktorskiej / magisterskiej kandydata (max. 400 słów) w języku polskim lub angielskim
  • dane kontaktowe promotora pracy doktorskiej / magisterskiej.

Poleć ofertę pracy
Data dodania: 24-11-2021
Wyświetleń: 233