kandydatów

Etat Referent

Firma: Izba Administracji Skarbowej w Łodzi miejsce pracy: Łódź

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referent
Miejsce pracy: Łódź
Ogłoszenie o naborze Nr 89633

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • praca w siedzibie Urzędu na stanowisku administracyjno-biurowym z przewagą wysiłku umysłowego,

  • praca przeważnie siedząca wymagająca wymuszonej pozycji ciała, przy monitorze ekranowym powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy,

  • narzędzia pracy - sprzęt biurowy (np. komputer, laptop, drukarka, niszczarka, itp.)

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • stanowisko pracy zlokalizowane w budynku siedmiokondygnacyjnym,

  • stanowisko pracy oświetlone światłem naturalnym i sztucznym,

  • budynek wyposażony w windę,

  • na parterze budynku znajduje się pomieszczenie higieniczno-sanitarne przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Typuje podmioty do czynności sprawdzających, kontroli podatkowej i postępowań podatkowych oraz sporządza plany kontroli
  • Dokonuje czynności sprawdzających
  • Zarządza ryzykiem zewnętrznym, w tym identyfikuje obszary zagrożeń mogących mieć wpływ na prawidłowość wypełniania obowiązków podatkowych i celnych oraz prowadzi rejestr ryzyka w tym zakresie
  • Sporządza informacje, analizy i sprawozdania w zakresie realizowanych zadań. Koordynuje sprawozdawczość realizowaną przez Urząd
  • Ewidencjonuje dokumenty źródłowe w systemach informatycznych oraz prowadzi wymaganą ewidencję i rejestry w celu zapewnienia kompletności i aktualności danych
  • Współpracuje przy realizacji zadań z innymi organami
  • Archiwizuje dokumenty zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w celu terminowego i prawidłowego przekazania akt do składnicy
  • Obsługuje aplikacje informatyczne niezbędne do realizacji zadań komórki organizacyjnej, zgodnie z przyznanymi uprawnieniami w celu realizacji zadań komórki

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Podstawowa znajomość przepisów w zakresie prawa podatkowego i Ordynacji podatkowej
  • Grzeczność i uprzejmość
  • Otwarty stosunek do klienta oraz umiejętność przekazywania informacji w sposób jasny, precyzyjny i zwięzły
  • Umiejętność pracy w zespole, współpracy z innymi pracownikami, dzielenia się wiedzą oraz informacjami
  • Umiejętność argumentowania, asertywność oraz umiejętność przekonywania
  • Skuteczna komunikacja ustna i pisemna
  • Terminowość, rzetelność, dokładność, samodzielność
  • Umiejętność pracy w sytuacjach stresowych i pod presją czasu. Umiejętność przeanalizowania dużej ilości danych w krótkim czasie
  • Umiejętność jednoczesnej realizacji zadań wymagających wiedzy w bardzo szerokim zakresie
  • Obsługa MS Office: Word oraz Excel
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • obsługa aplikacji i systemów informatycznych Ministerstwa Finansów obsługiwanych na stanowisku pracy