kandydatów

Etat Główny Księgowy / Główna Księgowa

Firma: Alimentura BT sp. z o.o. miejsce pracy: Łódź

Ogłoszenie numer: 6129735, z dnia 2022-02-07

Grupa Alimentura z siedzibą w Łodzi poszukuje chętnych do pracy na stanowisku: Główna Księgowa / Główny Księgowy

Główny Księgowy / Główna Księgowa

Miejsce pracy: łódzkie / Łódź

Opis stanowiska

  • Prowadzenie pełnej księgowości firm zgodnie z ustawą o rachunkowości, prawem podatkowym oraz polskimi standardami rachunkowości
  • Przygotowywanie sprawozdań finansowych, sprawozdań okresowych oraz deklaracji podatkowych zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • Kontrola zmian podatkowych,
  • Kontrola merytoryczna nad procesami księgowymi i ich zgodnością z procedurami obowiązującymi w firmie,
  • Księgowanie dokumentów finansowo- księgowych, Zapewnienie prawidłowego obiegu dokumentów księgowych oraz integralności wszystkich informacji finansowych
  • Księgowanie wyciągów bankowych, kontrola rozrachunków,
  • Bieżąca analiza kont księgowych,
  • Sporządzanie niezbędnych raportów i analiz na potrzeby zarządzania działalnością firmy
  • Bieżąca kontrola należności i zobowiązań
  • Sporządzanie deklaracji zeznań podatkowych (VAT i CIT), JPK, sprawozdań GUS oraz informacji podsumowujących, zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, bank, itp.) oraz reprezentowane firmy przed organami podatkowym,
  • Nadzór nad przygotowaniem rocznego budżetu i planów wieloletnich oraz kontrolowaniem ich realizacji,
  • Odpowiedzialność za funkcjonowanie kontroli wewnętrznej,
  • Optymalizowanie struktury kosztów i poziomu majątku obrotowego, ocena projektów inwestycyjnych,
  • Odpowiedzialność za płynność finansową, zabezpieczenie ryzyka kursowego oraz stóp procentowych,

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe
  • Minimum 2- letnie doświadczenie zawodowe w pracy na stanowisku Samodzielnego Księgowego lub Głównego Księgowego,
  • Znajomość obsługi spółek z ograniczoną odpowiedzialnością oraz działalności gospodarczych
  • Bardzo dobra znajomość zasad rachunkowości,
  • Obsługa programów księgowych i kadrowych - znajomość obsługi programu Optima
  • Bardzo dobra znajomość prawa podatkowego (CIT, PIT, VAT), ustawy o rachunkowości, umiejętność ich prawidłowego interpretowania oraz stosowania,
  • Dobra znajomość pakietu Microsoft Office, w szczególności programu Excel,
  • Podstawowa znajomość przepisów prawa pracy,
  • Praktyczna umiejętność naliczania wynagrodzeń dla pracowników zatrudnionych w podstawowym systemie czasu pracy,
  • Dobra znajomość obsługi Płatnika,
  • Umiejętność pracy w zespole, rzetelność, terminowość.
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego

Oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • stabilne zatrudnienie w firmie o międzynarodowych zasięgach
  • samodzielne stanowisko

Poleć ofertę pracy
Data dodania: 07-02-2022
Wyświetleń: 209