kandydatów

Etat Młodszy specjalista ds. kontrolingu

Firma: NES Global Talent miejsce pracy: Łódź

NES Fircroft jest firmą rekrutacyjną specjalizującą się w stanowiskach technicznych. 500 doświadczonych rekruterów NES wspiera Kandydatów i firmy w 28 krajach, z 45 biur w branżach: Energetyka, Budownictwo i Nieruchomości, Nafta i Gaz, Farmacja, IT, Produkcja.

Dla naszego klienta z branży farmaceutycznej, rekrutujemy na stanowisko:

Młodszy specjalista ds. kontrolingu
Miejsce pracy: Łódź

Wymagania:
  • wyższe wykształcenie, preferowane kierunki ekonomiczne
  • doświadczenie zawodowe w dziale kontrolingu, audycie lub księgowości (preferowane w firmie o profilu produkcyjnym)
  • znajomość zasad rachunkowości zarządczej i finansowej oraz sprawozdawczości finansowej
  • bardzo dobra praktyczna znajomość arkusza kalkulacyjnego MS Excel, w tym tabel przestawnych (znajomość VBA będzie dodatkowym atutem)
  • umiejętności analityczne (wyciąganie syntetycznych wniosków)
  • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym
  • mile widziane doświadczenie w przygotowaniu prezentacji w PowerPoint
Zakres obowiązków:
  • bieżące wsparcie biznesu w procesie budżetowania i raportowania
  • kontrola realizacji i analiza odchyleń w/w budżetów i planów
  • sporządzanie raportów, analiz i prognoz finansowych
  • tworzenie analiz rentowności produkcji, planowanych projektów i inwestycji
  • udział w tworzeniu narzędzi controllingowych, wdrażanie nowych rozwiązań analitycznych mających na celu usprawnienie procesu decyzyjnego, wsparcie dla użytkowników narzędzi controllingowych
  • przygotowywanie prezentacji i raportów dla Zarządu, Rady Nadzorczej i kadry zarządzającej
  • wykonywanie kalkulacji na potrzeby sprawozdawczości finansowej: wyliczanie rezerw, odpisów aktualizacyjnych itp.
  • wsparcie księgowości w sporządzaniu raportów dla instytucji zewnętrznych (GUS, NBP, ŁSSE, GPW, PARP itp.)
  • współpraca z jednostkami zewnętrznymi (banki, firmy ubezpieczeniowe i inne organizacje i instytucje)
Oferujemy:
  • możliwość wdrażania własnych pomysłów i udział w tworzeniu strategii rozwoju Spółki
  • stabilne zatrudnienie w firmie o rozpoznawalnej marce z branży farmaceutycznej
  • atrakcyjny system wynagradzania
  • pracę w ambitnym środowisku i możliwość dalszego rozwoju zawodowego