kandydatów

Etat GL Accountant

Firma: LeasingTeam Professional miejsce pracy: Łódź

LeasingTeam Professional wspiera polskie i globalne przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu kluczowych pracowników i zarządzaniu zasobami ludzkimi. Agencja specjalizuje się w rekrutacjach stałych na stanowiska średniego i wyższego szczebla oraz outsourcingu white-collar. Skutecznie realizuje zlecenia, pracując w oparciu o autorską metodologię ASSET®, która porządkuje działania rekruterów i zwiększa ich efektywność. Posiadamy biura w Gdańsku, Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu oraz we Wrocławiu. Professional należy do LeasingTeam Group – największej w kraju grupy spółek doradztwa personalnego wyłącznie z polskim kapitałem, która od 15 lat skutecznie łączy kandydatów i pracodawców, świadcząc im kompleksowy zakres usług HR.
Aktualnie dla jednego z naszych klientów poszukujemy kandydatów na stanowisko:
GL Accountant
Miejsce pracy: Łódź
Nr ref.: 0059943
Zakres obowiązków:
  • Uzgadnianie kont, w tym: rozliczenia 401k; środowiskowe, restrukturyzacja; czynsz odroczony; emerytury/świadczenia medyczne po przejściu na emeryturę; zobowiązania z tytułu wycofania aktywów z eksploatacji (ARO); koszty frachtu/rozliczenia międzyokresowe; medyczne rozliczenia międzyokresowe; odszkodowania pracownicze; inne rachunki / rozliczenia międzyokresowe według zleceń.
  • Przygotowywanie i przegląd miesięcznych uzgodnień kont bilansowych dla różnych podmiotów prawnych;
  • Różne czynności związane z zamknięciem miesiąca, w tym ładowanie danych z SAP do HFM;
  • Współpraca z aktuariuszami w zakresie emerytur, pracowniczych funduszy emerytalnych i odszkodowań. Przygotowywanie i uzgadnianie obliczeń zobowiązań w oparciu o raporty aktuariusza;
  • Koordynowanie i przygotowywanie dokumentacji do corocznych audytów planów świadczeń emerytalnych i rentowych z działem kadr i Plante Moran (audytorzy);
  • Pomoc w przygotowaniu kwartalnych i rocznych pakietów sprawozdawczości finansowej dla podmiotów prawnych;
  • Przygotowywanie kwartalnych/rocznych rządowych raportów spisowych;
  • Współpraca z kierownikiem ds. księgowości technicznej przy przygotowywaniu harmonogramów audytów na koniec roku oraz skonsolidowanych sprawozdań finansowych;
  • Wsparcie księgowości środków trwałych: testowanie leasingu operacyjnego i kapitałowego; monitorowanie regionalnej zgodności z IFRS 16; monitorowanie regionalnej zgodności z IFRS 15.
Oczekiwania:
  • Minimum 3-4 lata doświadczenia w księgowości i/lub audycie;
  • Minimum licencjat z rachunkowości, finansów lub podobnej dziedziny;
  • Silne umiejętności komunikacyjne, w tym biegła znajomość języka angielskiego;
  • Umiejętność dotrzymywania terminów i pracy w zespole, wielozadaniowość, ustalanie priorytetów i dostosowywanie się do zmian, proponowanie i wdrażanie usprawnień procesów;
  • Umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów;
  • Zdolność do przejmowania odpowiedzialności za procesy i rachunki;
  • Zaawansowane umiejętności posługiwania się programami Microsoft Word i Excel;
  • Doświadczenie w pracy z systemami SAP i Hyperion Financial Management (HFM) jest dodatkowym atutem, ale nie jest wymagane.
Oferta:
  • Możliwość wywierania realnego wpływu na działalność firmy;
  • Szkolenia, dzielenie się wiedzą i doświadczenie zdobyte dzięki pracy z ekspertami;
  • Stabilne warunki pracy w oparciu o umowę o pracę, elastyczne godziny pracy;
  • Opiekę medyczną, kartę sportową, ubezpieczenie na życie;
  • Spotkania integracyjne, imprezy rodzinne, równowaga między życiem zawodowym a prywatnym;
  • Wyjątkowo przyjazna atmosfera pracy i wsparcie zespołu;
  • Nowoczesne biuro zlokalizowane w Centrum Łodzi.
  • Zgodnie z obowiązującym prawem LeasingTeam Professional nie pobiera opłat od kandydatów za udział w procesach rekrutacyjnych. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi Kandydatami.

Zgodnie z obowiązującym prawem LeasingTeam Professional nie pobiera opłat od kandydatów za udział w procesach rekrutacyjnych. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi Kandydatami.

Agencja zatrudnienia - nr certyfikatu 16 570
www.ltprofessional.pl