kandydatów

Etat Specjalista / Specjalistka ds. operacji dokumentowych

Firma: mBank S.A. miejsce pracy: Łódź

Od nas dostaniesz:
  • Kartę sportową
  • Dostęp do wewnętrznego rynku pracy
  • Elastyczny czas pracy
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Dostęp do kursów LinkedIn Learning
  • Atrakcyjne lokalizacje miejsca pracy
Zobacz, jak się u nas pracuje!

Specjalista / Specjalistka ds. operacji dokumentowych

miejsce pracy: Łódź, Nr ref.: ASZ/089/0722

Jesteśmy 6 osobowym zgranym zespołem osób, które wspierają klientów w składaniu zleceń orz opiniowaniu wzorów akredytyw dokumentowych importowych i eksportowych. Doradzamy klientom i jesteśmy ich partnerami. Na co dzień pracujemy z dokumentami ale równie ważny jest dla nas kontakt z zespołem i naszymi klientami. W naszej pracy ważna jest dokładność i skrupulatność oraz odpowiedzialne podejście do wykonywanych zadań.

Dołącz do nas! Odpowiedz na ogłoszenie klikając w przycisk APLIKUJ

Nasze centrale zlokalizowane są w Łodzi i Warszawie, natomiast jesteśmy otwarci na współpracę z osobami z całej Polski.

Twój zakres obowiązków

  • kompleksowa obsługa akredytyw dokumentowych importowych oraz exportowych,
  • weryfikacja i obsługa zleceń i dyspozycji złożonych przez klientów pod względem formalnym i merytorycznym oraz weryfikacja ich zgodności z obowiązującymi przepisami i regulacjami
  • wspieranie klientów w zakresie obsługi akredytyw oraz ustalenia warunków transakcji,
  • weryfikacja dokumentów zaprezentowanych w ramach akredytywy,
  • wykonywanie i weryfikowanie płatności w ramach obsługiwanych transakcji,
  • współpraca z innymi jednostkami w banku uczestniczącymi w procesie obsługi akredytyw,
  • proponowanie i wdrażanie zmian w obsłudze produktu

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe preferowanie kierunki: ekonomia i bankowość,
  • 3 letnie doświadczenie w pracy w obsłudze operacji dokumentowych,
  • znajomość transakcji finansowania handlu, znajomość UCP, Incoterms,
  • wiedza w zakresie procesów przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu,
  • znajomość SWIFTu,
  • biegła znajomość języka angielskiego,
  • samodzielność i dobra organizacja pracy własnej,
  • otwartość na zmiany,
  • odpowiedzialność, dokładność i skrupulatność.

To oferujemy

  • praca hybrydowa, 2 tygodnie pracy w biurze, 1 tydzień pracy z domu,
  • programy rozwojowe, np.: Z energią po zdrowie, Piątki z rozwojem, ODnowa (program wspierający pracę i zarządzanie w środowisku zdalnym i hybrydowym),
  • wsparcie w opracowaniu indywidualnych planów rozwojowych i odkrywaniu mocnych stron wykorzystując podejście Instytutu Gallupa,
  • bezpłatny dostęp do Legimi, Linkedin Learning, platformy językowej (j. angielski, j. niemiecki).