kandydatów

Etat Młodszy informatyk

Firma: Izba Administracji Skarbowej w Łodzi miejsce pracy: Łódź

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Młodszy informatyk
Miejsce pracy: Łódź
Ogłoszenie o naborze Nr 103961

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • praca w siedzibie Urzędu, na stanowisku administracyjno-biurowym z przewagą wysiłku umysłowego,

  • praca przy monitorze ekranowym powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy,

  • praca przeważnie siedząca, wymagająca wymuszonej pozycji ciała,

  • narzędzia pracy - sprzęt biurowy (np. komputer, laptop, drukarka, niszczarka, itp.)

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • stanowisko pracy zlokalizowane w dziewięciopiętrowym budynku biurowym,

  • stanowisko pracy oświetlone światłem naturalnym i sztucznym,

  • budynek posiada bariery architektoniczne ograniczające dostęp do budynku osobom o ograniczonej sprawności ruchowej (brak podjazdów, brak pomieszczeń higieniczno-sanitarnych przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych)

Zakres zadań

  • Dokonuje analiz pod kątem zapewnienia pełnej realizacji zadań związanych z typowaniem podmiotów do kontroli, w szczególności analiz branżowych, pozwalających na identyfikację negatywnych zjawisk występujących w obszarze kontroli celno-skarbowej, w tym w zakresie zwalczania „szarej strefy", cen dumpingowych oraz działań monopolistycznych w gospodarce, we współpracy z instytucjami publicznymi, organizacjami społecznymi, samorządami zawodowymi i branżowymi.
  • Obsługuje analitycznie bazy danych, proponuje nowe rozwiązania w istniejących aplikacjach na potrzeby szeroko rozumianej analityki. Prowadzi prace analityczne dotyczące zmian w istniejących systemach informatycznych, w tym tworzy nowe metody analizy danych
  • Gromadzi we współpracy z urzędami skarbowymi informacje istotne dla typowania podmiotów do kontroli; diagnozuje oszustwa podatkowe i współpracuje w działaniach mających na celu zwalczanie przestępczości podatkowej.
  • Prowadzi hurtowe analizy obejmujące weryfikację poprawności danych wynikających z baz zasilanych przez poszczególne urzędy skarbowe, a następnie typuje do przeprowadzenia czynności kontrolnych u podmiotów, co do których ujawniono w toku analiz niezgodności danych zewidencjonowanych przez urzędy skarbowe z danymi wynikającymi z deklaracji podatkowych.
  • Prowadzi analizy grupowe, w tym opracowuje parametry i kryteria wyboru oraz modyfikuje założenia w oparciu o uzyskane dane wynikowe i analizy przypadków.
  • Współpracuje z pozostałymi komórkami Urzędu, Izbą Administracji Skarbowej w Łodzi, Ministerstwem Finansów oraz innymi instytucjami państwowymi w zakresie niezbędnym do rzetelnego wykonywania zleconych zadań, w tym min. gromadzi niezbędne informacje i prowadzi korespondencję.
  • Prowadzi działania w przedmiocie zarządzania ryzykiem na poziomie urzędu poprzez uczestniczenie w pracach analitycznych zespołów powoływanych spośród wszystkich pracowników urzędu do realizacji zadań kontroli celno-skarbowej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Podstawowa wiedza z zakresu materialnego prawa podatkowego i celnego. Wiedza z zakresu organizacji Krajowej Administracji Skarbowej i służby cywilnej.
  • Umiejętność obsługi aplikacji biurowych. Obsługa MS Office: Word oraz Excel.
  • Umiejętność redagowania pism.
  • Skuteczna komunikacja ustna i pisemna.
  • Grzeczność i uprzejmość
  • Otwarty stosunek do klienta oraz umiejętność przekazywania informacji w sposób jasny, precyzyjny i zwięzły
  • Umiejętność pracy w zespole, współpracy z innymi pracownikami, dzielenia się wiedzą oraz informacjami
  • Umiejętność argumentowania, asertywność oraz umiejętność przekonywania
  • Terminowość, rzetelność, dokładność, samodzielność.
  • Umiejętność pracy w sytuacjach stresowych i pod presją czasu.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym.
  • Znajomość zagadnień oraz sposobów pozyskiwania i analizy danych.
  • Posiadanie kompetencji analitycznych i umiejętności wykorzystania i modyfikacji narzędzi informatycznych wspomagających czynności sprawozdawcze.
  • Znajomość pakietów statystycznych lub języka programowania.
  • Znajomość języka SQL.