kandydatów

Etat Doradca zawodowy

Firma: ŁÓDZKI ODDZIAŁ OKRĘGOWY Polskiego Czerwonego Krzyża miejsce pracy: Łódź

Ogłoszenie numer: 7784046, z dnia 2022-12-01

Łódzki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Łodzi PILNIE poszukuje osoby na stanowisko:

Doradca zawodowy

Miejsce pracy: Łódź

Opis stanowiska

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za udzielanie wsparcia osobom z Ukrainy w zakresie doradztwa zawodowego i wyposażenia ich w umiejętności potrzebne pracodawcom, co zwiększy ich szanse na zatrudnienie na polskim rynku pracy i usamodzielnienie się w Polsce.

Zakres obowiązków:

  • doradztwo indywidualne w zakresie badania kompetencji i predyspozycji zawodowych
  • przeprowadzanie testów preferencji zawodowych,
  • doradztwo grupowe w zakresie metod poszukiwania pracy i umiejętności miękkich w formie indywidualnej i/lub warsztatowej,
  • wyznaczenie celów zawodowych,
  • tworzenie indywidualnych planów działania,
  • motywacja klientów Centrum Integracyjnego PCK,
  • tworzenia profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych oraz planowania ścieżki kariery,
  • przygotowanie do rozmów kwalifikacyjnych,
  • wybór szkoleń zawodowych,
  • prowadzenie dokumentacji projektowej
  • prowadzenie negocjacji z firmami, które potrzebują pracowników o różnych profilach umiejętności
  • współpraca z Powiatowymi Urzędami Pracy i innymi podmiotami zajmującymi się pośrednictwem pracy.

Wymagania

Wykształcenie, doświadczenie i umiejętności:

  • wykształcenie wyższe ze specjalnością doradztwo bądź poradnictwo zawodowe lub ukończone specjalistyczne studia podyplomowe w zakresie doradztwa zawodowego lub socjologii, psychologii, pedagogiki, pedagogiki pracy,
  • doświadczenie w prowadzeniu warsztatów grupowych i porad indywidualnych z doradztwa zawodowego,
  • dobry kontakt z klientem,
  • bardzo dobra organizacja pracy,
  • samodzielność i kreatywność, inicjatywa w realizacji powierzonych zadań,
  • umiejętność ustalania priorytetów i pracy,
  • odpowiednia wiedza dotycząca kontekstu społeczno-kulturowego społeczności dotkniętej konfliktem oraz stosowny poziom wrażliwości kulturowej,
  • odpowiednie umiejętności dotyczące tworzenia treści, prezentacji oraz umiejętności szkoleniowe,
  • umiejętność pracy samodzielnej jak i zespołowej.

Języki:

Biegła znajomość języka polskiego oraz języka ukraińskiego i/lub rosyjskiego. Znajomość języka angielskiego jest wskazana, ale nie jest obligatoryjna.

Dodatkowo mile widziane:

  • co najmniej rok doświadczenia zawodowego w sektorze pomocy humanitarnej w zakresie budowania zaangażowania i współpracy lokalnych społeczności, koordynowanie działań dotyczących komunikacji i społecznej mobilizacji, zwłaszcza w odniesieniu do uchodźców, osób szukających azylu lub w kontekście migracyjnym,
  • doświadczenie w pracy związanej z niesieniem pomocy humanitarnej lub pracy na innych polach związanych z zapobieganiem kryzysom i/lub wspieraniem lokalnych społeczności,
  • doświadczenie we współpracy z organizacjami pozarządowymi, lokalnymi samorządami i innymi partnerami,
  • dobra znajomość angielskiego w mowie i piśmie.

Oferujemy

  • umowę o pracę w wymiarze 1 etatu na okres do 30.11.2023,
  • ciekawą, pełną wyzwań pracę w dużej organizacji, będącej częścią międzynarodowego ruchu,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • możliwość realizacji własnych pomysłów, duży stopień zawodowej samodzielności,
  • możliwość wpływu na rozwój działań Polskiego Czerwonego Krzyża.