kandydatów

Etat Archiwista

Firma: Archiwum Państwowe w Łodzi miejsce pracy: Łódź

Archiwum Państwowe w Łodzi
Dyrektor Archiwum Państwowego poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Archiwista
Miejsce pracy: Łódź
Ogłoszenie o naborze Nr 113299

Warunki pracy

- praca przy komputerze,

- kontakt z dokumentacją zanieczyszczoną, zainfekowaną mikrobiologicznie

Zakres zadań

  • Uczestniczy w działaniach związanych z funkcjonowaniem i redakcją strony internetowej oraz profili mediów społecznościowych Archiwum Państwowego w Łodzi.
  • Uczestniczy w realizacji projektów popularyzatorskich i edukacyjnych, w tym bierze udział w organizacji wystaw, lekcji archiwalnych, warsztatów, konferencji archiwalnych oraz w przygotowaniu materiałów promocyjnych na te wydarzenia.
  • Uczestniczy w działaniach promocyjnych dla różnych grup odbiorców (m.in. kampanie online, kampanie social media, video, podcasty, materiały prasowe, wydarzenia branżowe).
  • Współpracuje z agencjami wydawniczymi i marketingowymi.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość podstaw ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach
  • Podstawowa znajomość zasobu i funkcjonowania Archiwum Państwowego w Łodzi
  • Biegła umiejętność pisania i redagowania tekstów o charakterze informacyjnym,w tym materiałów prasowych
  • Umiejętność pracy pod presją czasu
  • Kreatywność
  • Znajomość podstaw ustawy o służbie cywilnej i zagadnień z administracji publicznej
  • Znajomość mediów społecznościowych - w tym: Facebook, Instagram, You Tube
  • Umiejętność skutecznego komunikowania się
  • Biegła umiejętność posługiwania się aplikacjami komputerowymi w zakresie realizowanych zadań (co najmniej pakietu MS Office)
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomośc języka angielskiego na poziomie co najmniej B2
  • Samodzielność
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Wysoka kultura osobista
  • Umiejętność obsługi programów graficznych
  • Znajomość technik i narzędzi PR