kandydatów

Etat Starszy referent

Firma: Izba Administracji Skarbowej w Łodzi miejsce pracy: Łódź

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy referent
Miejsce pracy: Łódź
Ogłoszenie o naborze Nr 115389

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • praca w siedzibie Urzędu na stanowisku administracyjno-biurowym z przewagą wysiłku umysłowego, praca w terenie,

  • praca przeważnie siedząca,  przy monitorze ekranowym powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy,

  • narzędzia pracy - sprzęt biurowy (np. komputer, drukarka, niszczarka, itp.)

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • stanowisko pracy oświetlone światłem naturalnym i sztucznym,

  • stanowisko pracy zlokalizowane w budynku trzypiętrowym,

  • budynek wyposażony w windę, na każdej kondygnacji budynku znajdują się pomieszczenia higieniczno-sanitarne przystosowane dla osób niepełnosprawnych (brak barier architektonicznych).

Zakres zadań

  • Podejmuje czynności egzekucyjne zmierzające do zastosowania środków egzekucyjnych w postępowaniu egzekucyjnym i zabezpieczającym oraz prowadzi sprawy ze zbiegu egzekucji,
  • Pozyskuje, gromadzi, analizuje, weryfikuje (pośrednio i bezpośrednio) informacje o mieniu dłużników w oparciu o zainicjowane we własnym zakresie działania, rejestry własne urzędu oraz o informatyczną bazę danych w celu opracowania strategii skutecznego prowadzenia postępowania egzekucyjnego lub zabezpieczającego,
  • Opracowuje projekty postanowień wydawanych w postępowaniu egzekucyjnym i zabezpieczającym,
  • Wprowadza do systemu EGAPOLTAX zdarzenia odnoszące się do realizowanego tytułu wykonawczego lub zarządzenia zabezpieczenia,
  • Rozlicza, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w systemie EGAPOLTAX otrzymane przelewy oraz rozlicza służbę i przekazuje gotówkę pobraną na kwitariusz,
  • Analizuje wyniki egzekucyjne oraz przedstawia wnioski i propozycje w celu usprawnienia procesów egzekucyjnych,
  • Przyjmuje i obsługuje interesantów oraz prowadzi korespondencję ze zobowiązanymi i wierzycielami, sądami oraz innymi uczestnikami postępowania egzekucyjnego lub zabezpieczającego.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego pracy w administracji lub pracy biurowej,
  • Znajomość przepisów dotyczących postępowania egzekucyjnego i kodeksu postępowania administracyjnego,
  • Grzeczność i uprzejmość
  • Komunikatywność, umiejętność przekazywania informacji,
  • Umiejętność organizacji pracy, zarządzania czasem i planowania działań,
  • Samodzielność i kreatywność,
  • Obsługa MS Office: Word oraz Excel
  • Umiejętność pracy pod presją czasu,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność obsługi aplikacji oraz systemów informatycznych Ministerstwa Finansów.