kandydatów

Etat Referent

Firma: Izba Administracji Skarbowej w Łodzi miejsce pracy: Łódź

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referent
Miejsce pracy: Łódź
Ogłoszenie o naborze Nr 120843

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • praca w siedzibie Urzędu na stanowisku administracyjno-biurowym z przewagą wysiłku umysłowego oraz praca w terenie,

  • praca przy monitorze ekranowym powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy,

  • praca przeważnie siedząca,

  • narzędzia pracy - sprzęt biurowy (np. komputer, drukarka, niszczarka, itp.)

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • stanowisko pracy zlokalizowane w budynku trzypiętrowym,

  • stanowisko pracy oświetlone światłem naturalnym i sztucznym,

  • budynek wyposażony w windę, na każdej kondygnacji budynku znajdują się pomieszczenia higieniczno-sanitarne przystosowane dla osób niepełnosprawnych (brak barier architektonicznych).

Zakres zadań

  • Obsługuje podsystem EGAPoltax, a w szczególności rejestruje zdarzenia, takie jak: doręczenie tytułu wykonawczego, dane ze zwrotnego potwierdzenia zajęcia, wprowadzanie danych w oparciu o pisma i oświadczenia uzyskane w prowadzonych postępowaniach egzekucyjnych oraz aktualizuje kwoty należności głównej w przypadku jej przedawnienia.
  • Wprowadza do systemu ustalenia dokonane w trakcie prowadzonego postępowania egzekucyjnego.
  • Obsługuje korespondencję (w tym zwrotne potwierdzenia odbioru), wpływającą i wychodzącą z działu egzekucji
  • Zbiera informacje do pism obiegowych Urzędu Skarbowego Łódź-Polesie, wymagające udzielenia informacji przez dział egzekucji.
  • Zajmuje się porządkowaniem, uzupełnianiem, prowadzeniem i aktualizowaniem o nowe dokumenty, akta postępowania egzekucyjnego.
  • Podejmuje działania zmierzające do ustalenia majątku zobowiązanego oraz rejestruje ustalenia w podsystemie EGAPoltax i zamieszcza je w aktach sprawy.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość przepisów dotyczących postępowania egzekucyjnego i Kodeks Postępowania Administracyjnego,
  • Grzeczność i uprzejmość
  • Rzetelność i dokładność,
  • Komunikatywność,
  • Umiejętność przekazywania informacji,
  • Umiejętność pracy w zespole,
  • Cierpliwość,
  • Obsługa MS Office: Word oraz Excel, Outlook, itp.
  • Umiejętność pracy pod presją czasu,
  • Umiejętność organizacji pracy,zarządzania czasem i planowania działań,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność obsługi aplikacji oraz systemów informatycznych Ministerstwa Finansów