kandydatów

Etat Referent

Firma: Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Łodzi miejsce pracy: Łódź

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Łodzi
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Referent
Miejsce pracy: Łódź
Ogłoszenie o naborze Nr 122138

Warunki pracy

Praca biurowa; możliwe wyjścia/wyjazdy służbowe do innych urzędów lub instytucji, na terenie m. Łodzi. Do dyspozycji samochody służbowe bez kierowcy.  Siedziba urzędu znajduje się na II piętrze w budynku z windą, ale z barierami architektonicznymi dla osób ze szczególnymi potrzebami, tj. niedostosowane toalety, wąskie korytarze, małe pomieszczenia biurowe, brak klimatyzacji.

Zakres zadań

  • kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa oraz zadania z zakresu księgowości i sprawozdawczości budżetowej w tym:
  • prowadzenie dokumentacji personalnej, rozliczanie urlopów, zwolnień lekarskich, wyjść służbowych, dokonywanie ocen okesowych, nadzorowanie służby przygotowawczej
  • naliczanie wynagrodzeń, zasiłków, potrąceń, rozliczanie delegacji, prowadzenie funduszu socjalnego, dokonywanie przelewów pieniężnych
  • realizacja zgłoszeń i tworzenie dokumentacji do ZUS, US, GUS oraz ubezpieczeń dodatkowych (pracowniczych i komunikacyjnych), tworzenie e-deklaracji podatkowych
  • dokonywanie zakupów (także w trybie zamówień publicznych), zlecanie napraw, konserwacji i remontów
  • obsługa programów: kadrowego, płacowego, Płatnika, sprawozdawczości GUS, MS Office, portalu sprawzdawczego Besti@, bankowości elektronicznej, poczty elektronicznej i e-PUAP
  • prowadzenie ewidencji, np. badań lekarskich, szkoleń BHP, ocen okresowych pracowników, upoważnień, zaświadczeń
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych, przeprowadzanie inwentaryzacji składników majątku, dokonywanie likwidacji, zlecanie utylizacji środków trwałych
  • przygotowywanie projektu budżetu, budżetu oraz zmian w budżecie w wersji papierowej i elektronicznej
  • zastępowanie stanowiska finansowo-księgowego oraz wykonywanie innych zadań zleconych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w jednostce sektora finansów publicznych na stanowisku obejmującym kadry, płace oraz księgowość i sprawozdawczość budżetową.

  • biegła znajomość programu Płatnik, MS Office (w tym Excel), programu kadrowo-płacowego , platformy e-PUAP, bankowości elektronicznej, portalu sprawozdawczego GUS
  • dobra znajomość przepisów z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz finansów sektora administracji publicznej
  • dobra znajomość przepisów dotyczących służby cywilnej
  • dobra znajomość zasad księgowości budżetowej , planu kont i klasyfikacji budżetowej oraz dyscypiliny finansów publicznych
  • umiejetność sporządzania analiz danych statystycznych, tworzenia prognoz i planowania budżetu.
  • odpowiedzialność, rzetelność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • prawo jazdy kat. B